Zwiedzaj

Bulwary Wiślane


ATRAKCJE

Bulwary Wiślane – zabytkowe budowle hydrotechniczne o funkcji przeciwpowodziowej w Krakowie wzdłuż rzeki Wisły, pierwotnie przewidywane również do funkcji pomocniczych nabrzeży portowych. Składają się głównie z murów oporowych.

Pieszo: 4 min
Samochodem: 3 min


Fabryka Emalia Oskara Schindlera Lipowa 4

ZABYTKI, MUZEA, MIEJSCA PAMIĘCI

Mieścił się tutaj podobóz KL Płaszów. Więźniowie z tego podobozu zostali uratowani przez O. Schindlera przed zagładą (film „Lista Schindlera”).

Pieszo: 7 min
Samochodem: 6 min


Synagoga Remu

ZABYTKI, MUZEA, MIEJSCA PAMIĘCI

Synagoga Remu usytuowana jest przy ulicy Szerokiej 40, na Kazimierzu. Jest to bóżnica ortodoksyjna i jedyna w Krakowie, w której odbywają się obecnie regularne nabożeństwa w szabaty i święta.

Pieszo: 14 min
Samochodem: 6 min


Sukiennice

ZABYTKI, MUZEA, MIEJSCA PAMIĘCI

Od początku istnienia pełniły funkcje handlowe i nie inaczej jest dzisiaj. Znajdują się tutaj stragany z biżuterią, rękodziełem i pamiątkami. Odremontowane piętro Sukiennic zajmują wystawy Galerii Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku Muzeum Narodowego.

Pieszo: 29 min
Samochodem: 11 min


Rynek Podgórski


ATRAKCJE

Miejsce pełne małych zabytków, przewrotnej historii, charakteru i świeżości zarazem. Zapraszamy do poznania historii tego miejsca.

Pieszo: 9 min
Samochodem: 4 min


Synagoga Stara

ZABYTKI, MUZEA, MIEJSCA PAMIĘCI

Jest miejscem ważnym nie tylko z powodu swojej funkcji sakralnej ale jest to również miejsce związane nierozerwalnie z historią polskich, krakowskich Żydów. Obecnie mieści się w niej oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Pieszo: 12 min
Samochodem: 6 min


Bazylika Mariacka

ZABYTKI, MUZEA, MIEJSCA PAMIĘCI

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych kościołów w Polsce. W środku znajduje się z kolei zachwycający ołtarz Wita Stwosza wykonany w drewnie dębowym, które obecnie liczy ponad 1000 lat.

Pieszo: 27 min
Samochodem: 9 min


Zamek Królewski

ZABYTKI, MUZEA, MIEJSCA PAMIĘCI

Dawna siedziba Królów Polski, zespół monumentalnych zabytków o wyjątkowych walorach historycznych i artystycznych. Wizyta w dawnej rezydencji królewskiej to fascynująca podróż w głąb historii Polski.

Pieszo: 31 min
Samochodem: 14 min

Lwowska 1  | Cracow | Spa & Wellness

Spa & Wellness

Nasze Relaksarium jest miejscem, które zapewnia swoim gościom niezapomniane chwile relaksu, odprę - żenia oraz odzyskanie sił witalnych.
Lwowska 1  | Cracow | Zielonym Do Góry

Zielonym Do Góry

Nie jesteśmy restauracją wegetariańską, choć to co zielone inspiruje nas najbardziej Warzywa, zioła, owoce, to one królują na naszych talerzach, a mięso czy ryby dopełniają nasze oryginalne kompozycje.

Oferty

Zobacz wszystkie oferty


Oficjalna strona
Rezerwuj bezpośrednio

Doskonały serwis

W sercu najmodniejszej dzielnicy Krakowa

Jesteśmy doskonale skomunikowani